Calendar.png
Calendar.png

2018 Prep Football Schedule

Aug. 31

SOUTHWEST

North Medford at McNary

Centennial at South Medford

Oregon City at Grants Pass

Roseburg at Mountain View

Graham Kapowsin at Sheldon

MIDWESTERN

Wilsonville at Crater

Eagle Point at Klamath Union

Willamette at Ashland

Thurston at Churchill

Wilson at South Eugene

North Eugene at Springfield

SKYLINE

Cascade Christian at Phoenix

North Valley at Woodburn

Henley at Seaside

Eagle Point at Klamath Union

Mazama at Ontario

3A DISTRICT 2

Amity at St. Mary’s

Cascade Christian at Phoenix

Sutherlin at Hidden Valley

LaPine at Douglas

Brookings-Harbor at Gold Beach

Notre Dame at South Umpqua

2A DISTRICT 5

Myrtle Point at Rogue River

Illinois Valley at Culver

Lost River at Creswell

Bandon at Glide

1A DISTRICT 2

Butte Falls/Crater Lake at Prospect

Sept. 7

SOUTHWEST

South Medford at Canby

Jefferson at North Medford

Grants Pass at Summit

Roseburg at McMinnville

Sheldon at Thurston

MIDWESTERN

Eagle Point at Redmond

Willamette at Crater

Ashland at Springfield

North Eugene a North Bend

Churchill at Wilsonville

South Eugene at Ridgeview

SKYLINE

Phoenix at Newport

Klamath Union at Cascade Christian

Elmira at North Valley

Yreka at Mazama

3A DISTRICT 2

St. Mary’s at Lost River

Klamath Union at Cascade Christian

Hidden Valley at Pleasant Hill

Santiam Christian at Douglas

Dayton at South Umpqua

Brookings-Harbor at Del Norte

2A DISTRICT 5

Rogue River at Culver

St. Mary’s at Lost River

Gold Beach at Illinois Valley

Lakeview at Burns

Glide at Coquille

1A DISTRICT 2

Prospect at Days Creek

Butte Falls/Crater Lake at Weed

Sept. 8

SKYLINE

Henley at North Marion

Sept. 14

SOUTHWEST

South Medford at Liberty

Bend at North Medford

Grants Pass at Mountain View

Reynolds at Roseburg

West Linn at Sheldon

MIDWESTERN

Springfield at Eagle Point

Crater at Thurston

Ridgeview at Ashland

Churchill at Willamette

Redmond at North Eugene

North Bend at South Eugene

SKYLINE

Sweet Home at Phoenix

North Valley at Hidden Valley

Klamath Union at Marshfield

Mazama at Del Norte

Yreka at Henley

3A DISTRICT 2

Harrisburg at Cascade Christian

St. Mary’s at Regis

North Valley at Hidden Valley

Brookings-Harbor at Rogue River

South Umpqua at Corbett

Douglas at Sutherlin

2A DISTRICT 5

Brookings-Harbor at Rogue River

Illinois Valley at Creswell

Reedsport at Glide

Nyssa at Lakeview

1A DISTRICT 2

North Lake at Butte Falls/Crater Lake

Prospect at Myrtle Point

Sept. 21

SOUTHWEST

North Medford at Mountain View

McMinnville at South Medford

Southridge at Grants Pass

Roseburg at Bend

Sheldon at West Salem

MIDWESTERN

Crater at North Eugene

Eagle Point at South Eugene

Ashland at Churchill

SKYLINE

Phoenix at Mazama

Junction City at North Valley

Henley at Klamath Union

3A DISTRICT 2

Gold Beach at St. Mary’s

Cascade Christian at Pleasant Hill

Hidden Valley at Salem Academy

Lakeview at Brookings-Harbor

Sutherlin at South Umpqua

Harrisburg at Douglas

2A DISTRICT 5

Rogue River at LaPine

Reedsport at Illinois Valley

Lakeview at Brookings-Harbor

Glide at Oakland

Burns at Lost River

1A DISTRICT 2

Chiloquin at Prospect

Butte Falls/Crater Lake at Days Creek

Sept. 28

SOUTHWEST

Sheldon at North Medford

South Medford at McNary

Grants Pass at Roseburg

MIDWESTERN

Ashland at Eagle Point

South Eugene at Crater

Churchill at North Eugene

SKYLINE

Klamath Union at Phoenix

Mazama at North Valley

Marshfield at Henley

3A DISTRICT 2

Cascade Christian at Hidden Valley

Douglas at St. Mary’s

South Umpqua at Brookings-Harbor

2A DISTRICT 5

Rogue River at Lakeview

Illinois Valley at Glide

Lost River at Gold Beach

1A DISTRICT 2

Butte Falls/Crater Lake at Myrtle Point

Prospect at Bonanza

Oct. 5

SOUTHWEST

North Medford at Grants Pass

Roseburg at South Medford

Jesuit at Sheldon

MIDWESTERN

Crater at Ashland

Churchill at Eagle Point

North Eugene at South Eugene

SKYLINE

Phoenix at Henley

North Valley at Klamath Union

Marist at Mazama

3A DISTRICT 2

Hidden Valley at St. Mary’s

Cascade Christian at South Umpqua

Brookings-Harbor at Douglas

2A DISTRICT 5

Glide at Rogue River

Illinois Valley at Bandon

Lakeview at Lost River

Oct. 6

1A DISTRICT 2

Prospect at Triad

Camas Valley at Butte Falls/Crater Lake

Oct. 12

SOUTHWEST

Sheldon at South Medford

North Medford at Roseburg

Westview at Grants Pass

MIDWESTERN

Eagle Point at Crater

North Eugene at Ashland

South Eugene at Churchill

SKYLINE

Cottage Grove at Phoenix

Henley at North Valley

Klamath Union at Mazama

3A DISTRICT 2

Douglas at Cascade Christian

St. Mary’s at Brookings-Harbor

Hidden Valley at South Umpqua

2A DISTRICT 5

Illinois Valley at Rogue River

Lost River at Glide

Lakeview at Coquille

1A DISTRICT 2

Hosanna Christian at Prospect

Oct. 13

1A DISTRICT 2

Glendale at Butte Falls/Crater Lake

Oct. 19

SOUTHWEST

South Medford at Grants Pass

Aloha at North Medford

Roseburg at Sheldon

MIDWESTERN

Crater at Churchill

Eagle Point at North Eugene

Ashland at South Eugene

SKYLINE

North Valley at Phoenix

Mazama at Henley

Klamath Union at Elmira

3A DISTRICT 2

St. Mary’s at South Umpqua

Brookings-Harbor at Cascade Christian

Douglas at Hidden Valley

2A DISTRICT 5

Rogue River at Lost River

Lakeview at Illinois Valley

Glide at Toledo

1A DISTRICT 2

North Lake at Prospect

Butte Falls at Riddle

Oct. 26

SOUTHWEST

North Medford at South Medford

Grants Pass at Sheldon

Canby at Roseburg

MIDWESTERN

League playoffs

SKYLINE

League playoffs

3A DISTRICT 2

Cascade Christian at St. Mary’s

Hidden Valley at Brookings-Harbor

South Umpqua at Douglas

2A DISTRICT 5

Reedsport at Rogue River

Lost River at Illinois Valley

Glide at Lakeview

1A DISTRICT 2

League playoffs

Share This Story